Oğuz Sırmalı

Yağmur Kokusu albümü yayınlandı

Oğuz Sırmalı’nın yaklaşık 1,5 yıldır üzerinde çalıştığı  Yağmur Kokusu albümü  bütün müzik marketlerde ve dijital platformlarda yayınlandı.

Neden albümün adı yağmur kokusu biliyor musunuz? Oğuz bunu şu şekilde açıklıyor;

“Yağmur dindiğinde havadaki kokunun tarifi zordur. Adına toprak denen ama hiçbir kokuya da benzemeyen bu doğal kokuyu içinize çekip hiç bırakmamak istersiniz. İçinizde aşk, mutluluk, yalnızlık, hüzün, sevinç, burukluk, huzur, özlem vb. gibi bir sürü karışık duygunun belirmesini sağlayan eşsiz kokudur. Bende bu albümü hazırlarken içimde bütün bu duyguları çok yoğun olarak hissettiğim için albümüme bu ismi verdim. Yıllardır biriktirdiğim duyguları bu ilk solo albümümde dilediğimce ve özgürce birleştirmeye çalıştım. O nedenle albümümü dinlerken bütün o notalar ve sözler içinde beni ben yapan tüm duyguları görebilirsiniz. Uyku yok bu gece’de aslında yeni doğmuş bebeğime uykusuz gecelerde süt içirmeye çalışan halimi, özlüyorum’da ayrılıklarımı, Üzgünüm’de hatalarımı, Ruhunu keşfet’de hayata bakış açımı, Tuna’da biz’i, Seninle yaşamak’ta ve Gökyüzü olsam’da tutkularımı, Öyle yaktın ki beni’de pişmanlıklarımı, Serenat’ta sevgimin sınırlarını, Özlenmeyen yürekte aşk’da ise aşkı ne derecede yaşadığımı…
Kısaca ben, bu ana kadar ki kendimi anlatmaya çalıştım bu albümde… Mezun olma imkanı olmayan bir okulda okuduğumuz ve kendimizi geliştirdiğimiz için gelecekteki yıllarda yine anlatmaya devam edeceğim. Belki bir gün “bir Oğuz vardı” denir diye…”

 

Albüme site üzerindeki linkler aracılığı ile digital platformlardan ulaşabilirsiniz.